Testime – Aesti terviseturba näomaskid

Ühel ilusal pühapäevasel päeval otsustasime Liisiga, et on aeg käed mustaks teha ja endale midagi head ja turgutavat näkku määrida. Õnneks on Eesti looduskosmeetika tootja Aesti just välja tulnud oma terviseturba näomaskidega ja kuna nende šampoonist on kujunenud tõeline hitt, siis, ootusärevus hinges, me just neid proovima hakkasimegi.

Kõigepealt toodetest endast ja just nimelt toodetest mitmuses, kuna Aesti valikus on lausa kaks näomaski – turba ning turba ja argaaniaõliga. Nagu nimigi ütleb, on maski põhikoostisosaks meie oma eestimaine turvas, mille kasulikud bioaktiivsed ained ja mineraalained ning ka teada-tuntud antiseptiline toime näonahale turgutavalt ja sügavpuhastavalt peaksid mõjuma. Ja mitte üksnes „peaksid“, vaid selle ohutus ja kasulikud mõjud on kinnitatud ka Eesti ja Euroopa teadjate inimeste poolt.

Aesti terviseturba näomaskid

Et selles kõiges ise veenduda, asusimegi asja kallale ja uudistasime esmalt pakendeid. Aesti maskid on pakendatud väikestesse ühekordsetesse pakenditesse, mille sisu on mõeldud korraga näole kandmiseks. Ma tean, et on olemas tulihingelised testeri-suuruses toodete vihkajad, kes eelistaksid näha asju korralikes täissuuruses topsikutes, aga uskuge mind, sellel pisikesel pakendil on omad võlud. Esmane ja üsna ilmne on asjaolu, et pisikeses ühekordses pakendis püsib toode kauem värske ja hügieeniline. Teisalt on kohe teada ka kogus, mis on korraga näole kandmiseks mõeldud.

Etteruttavalt pean mainima, et ilma selle etteantud koguseta oleksime me Liisiga mõlemad ikka kohutavalt koonerdama hakanud. Õrn läbikumav kiht peale ja vast aitab küll eks? Aga ei, ei aita! Kogu pakendi sisu tuli näole kanda ja alles siis saime me aru, et oleme võib-olla kogu elu maske valesti teinud 😀 Ning viimane ja mitte vähe oluline märkus pakendi kohta – seda oli üllatavalt lihtne avada! Ma olin juba käärid välja otsinud, et sisule kuidagi ligi pääseda, kui nägin, et pakendil on selleks tarbeks üksikasjalikud instruktsioonid peal. Nii me siis murdsime Liisiga mõlemad oma pakendeid mööda ette antud joont ja, nagu lubatud, hakkaski maski välja immitsema. Lihtne!

Aesti terviseturba näomaskid

Nagu turbamaskile kohane, oli värvus tumepruun või lausa must, argaaniaõliga variandil ehk kraadi võrra heledam kui tavalisel turbamaskil. Lõhn oli mõlemal juhul pigem neutraalne. Avastasin, et mu 29-aastases mälus ei ole eraldi sissekannet turba lõhna kohta, seega ei oska ma öelda, kas see vähene lõhn, mida ma maski näole kandes tundsin, oli üks-ühele turvas või mitte 😀 Tekstuurilt oli mask kreemjas, kuid samas oli tunda pisikesi koorivaid osakesi, seega võib öelda, et tegu on kaks-ühes tüüpi tootega. Kandsime siis mõlemad oma maski kogu selle külluses nahale ja jäime ootama kümne minuti möödumist. Kuna maski kiht oli paks, ei kuivanud see nii kiiresti ka ebameeldivalt kuivaks.

Ja siis oli käes kõige lõbusam osa – maski maha pesemine. Ja ma ütlen kohe ära, et see mask ei ole mõeldud kiireks värskenduseks napilt enne kodust välja astumist 😀 Selle tumeda turba maha pesemine on omaette protsess, mis nõuab natuke aega ja kannatust. Samuti tuleb arvestada sellega, et valged pinnad saavad kohe kindlasti vähem valgeks ja nõuavad pärast lapiga ülekäimist. Aga see on ju turbamask – mida muud siin oodata oligi!

Tunne pärast maski eemaldamist on selle eest aga seda väikest segadust väärt. Nahk on tõesti puhas ja pehme. Argaaniaõliga mask jätab ehk naha pisut enam ka niisutatuks. Turba puhul võib soovi korral niisutava kreemiga pisut järgi aidata, kui nahk muidu kiskuma jääb. Ja kui me arvasime, et sellega ongi kõik, siis mulle tundus, et maski tegelik toime ilmnes alles paari tunni pärast või koguni järgmisel päeval. Nahk nägi värske ja ühtlasem välja ja oli tõesti katsudes pehmem.

Aesti uusi turbamaske on muuhulgas võimalik soetada I.L.U. kauplustest ja ka Kaubamajast. Ja mis kõige parem – uued Aesti näomaskid on ka meie karpides oma koha leidnud. Millisest karbist maski leida võib, jätame aga üllatuseks 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga