Mida teha tüdrukuteõhtul?

Tihti kurdetakse, et siinmail võetakse võõraid traditsioone liiga kergesti omaks ja minnakse kõiksugu hullustega pimesi kaasa. Nii on viimastel aastakümnetel meie pulmakorraldamise täieõiguslikuks osaks saanud ka tüdrukuteõhtud. Eks Hollywoodi filmides kujutatud pöörastest pidudest võib selle tarbeks muidugi ideid ammutada, aga mulle tundub, et eestlastele kohaselt oleme selle traditsiooni muutnud kuidagi armsamaks ja meile omasemaks. Järgnevalt mõned nõuanded, mida tüdrukuteõhtul koos pruudiga ette võtta ja millele tähelepanu pöörata.

Üllatusmoment

Tüdrukuteõhtu korraldatakse reeglina nädal või paar enne pulmapäeva. Nii on tähtis hetk juba käegakatsutav, aga samas jääb pruudile piisavalt aega peost toibuda. Siinkohal ei propageeri ma alkoholi liigtarvitamist, sest aktiivsema tüdrukuteõhtu korral võivad paranemisaega vajada ka valutavad lihased või mõni tüütu sinikas. Tüdrukuteõhtu organiseeritakse reeglina pruudi teadmata tema sõbrannade poolt. Organiseerimise põhiraskuse võiksid enda kanda võtta need sõpruskonna liikmed, kes on pruudi liikumistega enne pulmapäeva kõige paremini kursis, sellisel juhul on võimalik pruut mõnel vabamal õhtul või miks mitte pärast proovisoengut kaasa napsata ja ei teki olukorda, kus päevakangelane on endale just samaks õhtuks kohtumisi ja toimetusi planeerinud. Peab meeles pidama, et tänapäeval on tulevased pruudid igasugu sahkerdamiste ja sosistamiste osas juba üsna valvsad ja hoidku selle eest, kui messengeri vestlusaknad peaksid suure arutamise käigus segamini minema 😀 Seega need sõpruskonnad, kes suudavad pruuti lõpuni välja eksitada ja pidu salajas hoida, väärivad kindlasti erilist kiitust!

Värvide pillerkaar

Tüdrukuteõhtut pidavaid seltskondi on tänavapildis reeglina väga lihtne märgata, sest nad on tublisti vaeva näinud, et teistest eristuda. Kõige lihtsam ja levinum variant on pahaaimamatule pruudile midagi valget ja satsilist selga pista, samas kui ülejäänud seltskond kannab mõnd muud ühtset tooni. Pruudile sobivaid riideid valides peaks arvestama nii pruudi olemuse ja stiiliga kui ka õhtusse plaanitud tegevustega – eesmärgiks on ju siiski see, et tulevane pruut end sel toredal üritusel hästi ja mugavalt tunneks. Kõige levinuma värvikombinatsioon taolistel puhkudel on pruut – valge, seltskond – must. Must seetõttu, et seda värvi riideesemeid peaks igal seltskonnaliikmel kapis leiduma ning tihti tõlgendatakse seda ka kui pruudi vallalisepäevade leinamist.

mida teha tüdrukuteõhtul

Isiklikult julgustan tüdrukuteõhtu korraldajaid mõtlema natuke loovamalt– peoseltskonna riiete valik võib vabalt olla ka veidi helgemates värvides, võttes aluseks näiteks pulma läbiva värviskeemi. Kindlasti ei tähenda see, et peolised peaksid riietele raha kulutama ja leidma endale täpselt sama tooni ja sarnase lõikega kleidi. Kui pulma värviks juhtub näiteks olema lavendlililla, leiaks vast igaüks oma kapist midagi hele- või tumesinist, lillakat või hallikat. Samuti võib panustada ka hoopis kirevatesse värvidesse, mille taustalt tulevane pruut oma valgetes riietes tingimata silma paistab. Otseloomulikult ei pea ka pruut alati valges olema, peamine, et ta ülejäänud seltskonnast mingil moel eristub. Heledamad, pastelsemad ja kirkamad toonid jäävad lõppkokkuvõttes fotodel tihti ilusamad ning mälestused õhtust seeläbi värvilisemad ja helgemad 😉

Koostegemine

Need, kes ei soovi tervet tüdrukuteõhtut veeta mööda linna ringi joostes ja pruudile erinevaid pööraseid väljakutseid esitades, võiksid hoopis kõik koos midagi uut ja huvitavat proovida. Tavaliselt on peoseltskonnas inimesi, kes üksteist väga hästi ei tunne ja üheskoos tegutsedes on lihtsam omavahel tuttavaks saada. Tänapäeval on õnneks lõpmata palju võimalusi väikese grupiga üheskoos midagi oma kätega teha või õppida.

Maiasmokast pruudile võib palju rõõmu pakkuda näiteks koos millegi maitsva valmistamine. Sel juhul tasub kaaluda erinevaid õpitubasid, kus professionaalide käe all saab valmistada käsitööšokolaadi, trühvleid või ka näiteks martsipanikujukesi. Neile, kes magusast suuremat ei pea, võib paremini sobida aga erinevatest vahadest küünalde ja lõhnaküünalde valmistamine. Kui pruut armastab pigem ekstreemsusi, saab seltskonnaga minna mõnele seiklusrajale või miks mitte hoopis burlesque-tantsu kursustele. Võimalusi on lõputult, tuleb ainult sobiv välja valida 😉

Klassika

Kuigi iga seltskond soovib, et tüdrukuteõhtu saaks võimalikult omanäoline, on teatud tavad, mis on kujunenud klassikaks ja täidavad sel õhtul ka erilist funktsiooni. Üheks selliseks on pruudi vanne ja selle avalikus kohas – või ka lihtsalt sõprade ringis – ette lugemine. Vande eesmärk on loetleda pruudi kohustusi (ja loomulikult ka vabadusi) abielunaisena ning seejuures vanduda truudust oma armsatele sõpradele. Vande teksti koostamisel võib iga seltskond fantaasial lennata lasta ja selle oma maitse järgi kokku panna. Kes aga soovib tähtsal puhul tavadele kindlaks jääda, see leiab mitmeid pruudi vande näiteid ka internetist.

Teiseks mänguks, mida tüdrukute õhtul tihti kasutatakse, on peigmehe vooruste loetlemine. Sageli seotakse see mingi füüsilist laadi tegevusega – näiteks trepist üles liikumisega, kus igal astmel tuleb peigmehe kohta midagi ilusat öelda. Ühest küljest pakub selline tegevus palju nalja ja naeru (mida pikem trepp, seda rohkem naeru 😀 ), teisalt aitab see pruudil enne tähtsat päeva meenutada neid põhjuseid, miks just see mees ta ära võlus.

Üheks tüdrukuteõhtu vanimaks kombeks on erinevate esemete müümine ja nii pulmade tarbeks raha kogumine. On inimesi, kellele võõraste tänaval kinni pidamine ja müügitöö tegemine põnevust pakub, aga ka neid, kelles see ilmselget ebamugavust tekitab. Siinkohal peavad sõbrannad tulevast pruuti hästi tundma ja teadma, mis talle meeltmööda on. Alternatiivina võib raha küsimise asemel möödujatele ka koduseid küpsetisi või komme jagada ja vastutasuks õnneliku abielu saladust küsida. Targad sõnad on tihti rohkem väärt kui peotäis sente!

Kehakinnitus

Kõigi nende tegevuste juures ei tohiks unustada, et pruut on eelkõige inimene ja tahab aeg-ajalt ka puhata ja midagi süüa. Kui on otsustatud väljas söömise kasuks, on taolise ürituse puhul iseenesest mõistetav, et laud oleks varakult broneeritud ning päevakava koostamisel ka söömiseks kuluva ajaga arvestatud. Kui tegevusi on planeeritud mõõdukalt ja päev liialt pikaks ei veni, võib söömise jätta ka õhtu kõige viimaseks osaks ja istumise korraldada näiteks mõne seltskonnaliikme pool. Sellisel juhul on vägagi tervitatav, kui laua katmise juures kõik oma signatuurroogadega abiks on. Juhul kui Eesti heitlik ilm lubab, on toredaks lahenduseks ka piknik mõnes looduskaunis kohas. Igal juhul peab ürituse jooksul pruudi bioloogiliste vajaduste eest hoolt kandma ja vaatama, et kõht liialt tühjaks ei läheks. Nii on päevakangelase tuju hea, energiat jätkub ja ei ole ohtu, et kardetud bridezilla end ilmutab.

Mälestuste loomine

Tüdrukuteõhtu korraldamise peamiseks eesmärgiks on pruudi mõtted lähenevalt pulmapäevalt ja selle organiseerimiselt hetkeks kõrvale juhtida ning teha pulmaeelne aeg veidi helgemaks ja meeldejäävaks. Nagu mainitud, on heaks mälestuste loomise viisiks fotod, olgu need fotojahi käigus telefonidega klõpsitud meeleolukad lavastused või professionaalse fotograafi poolt jäädvustatud kaunid pildid. Julgemad seltskonnad võivad planeerida lausa vallatu buduaari stiilis fotosessiooni.

Teiseks vahvaks kombeks, mis kätkeb endas lisaks mälestuste loomisele ka teatavat võistlusmomenti, on viktoriin. Nimelt palutakse selle tarbeks peigmehel vastata erinevatele küsimustele pruutpaari esimese kohtumise, oluliste hetkede, heade ja pisut tüütute omaduste, lemmiktegevuste ja muu kohta ning pruudi ülesandeks jääb tüdrukuteõhtul peigmehe vastused ära arvata. Tean omast käest, kui hea on neid küsimusi ja vastuseid aastaid hiljem uuesti lugeda ja heldimusega mõelda, kuidas mõned asjad on ajas muutunud, teised aga endiselt samaks jäänud.

Tüdrukuteõhtu kombestiku juurde kuulub tihti ka kingituste tegemine. Selleks puhuks valitud kingitused ei pea olema praktilist laadi, vaid pigem sobituma tüdrukuteõhtu lõbusasse ja kergesse õhkkonda. Kingitakse tihti sümboolseid esemeid, mis ei laseks pruudil abielunaisena oma sõpru unustada, meisterdatakse midagi oma kätega, kingitakse üht-teist pruutpaari intiimelu vürtsitamiseks või pannakse kokku lõbusaid komplekte asjadest, mida sõbrannal abielunaisena tarvis võiks minna.

Eduka tüdrukuteõhtu korraldamiseks on soovitatav seega piisavalt eeltööd teha, erinevate võimalustega tutvuda, sõpruskonnaga koos ideid koguda ja sealjuures rahumeelselt kompromissideni jõuda. Kõige tähtsam on aga tunda pruuti ja planeerida tegevusi nii, et see õhtu just talle rõõmu valmistaks. Ei tohi unustada, et iga tüdrukuteõhtu peaks ennekõike olema selle peategelase nägu 🙂

Oleme teile korraldamisel ka veidi appi tulnud – meie veebipoest leiate toreda kingituse tüdrukuteõhtu melusse, mida oskab hinnata iga tulevane pruut:

Pulma kihvtBOXpulma kihvtBOX

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga