Beebitekk – hakka või ise heegeldama!

Enne vahvaid elevandikestega tekikesi Breden Kidsilt olime Liisiga üsna nõutud. Üks pisike beebitekk sobiks ju katsikukarpi ideaalselt, aga kust saada just sellist, mis tõesti meeldib ja mis karpi nii värvi kui materjali poolest istuks?Kohe algul oli meil tekikese valikul päris mitmeid kriteeriumeid, mille osas me allahindlust teha ei soovinud ja mida me tootjate kodulehti läbi kammides kogu aeg jälgisime. Esimene neist oli ilmselgelt teki välimus. Armastame mõlemad kujunduses lihtsust ja puhtaid jooni, samas ei tahtnud ka värve täielikult hüljata – tekk läheb ju ikkagi lapsele! Lisaks oli meil vaja tekikest, mis sobiks nii pisipoisile kui ka –tüdrukule ning ka kolmandat, neutraalsemates toonides tekikest. See kolme värvilahenduse tingimus muutis meie valiku juba väga ahtakeseks. Ja kui siia võrrandisse lisada veel tingimus, et beebitekk peab olema valmistatud võimalikult looduslikest materjalidest, mis värske ilmakodaniku õrna nahka ei ärritaks, oligi valikuid nutuselt vähe.

Kui ma siis nii muuseas ühmasin, et teeme parem ise, ei võtnud ei Liis ega mina ise seda esialgu tõsiseltvõetava lahendusena. Samas ei andnud see mõte mulle enam rahu ja kui saatuse tahtel jäi mulle silma üks kena sikk-sakk või peenemas keeles chevron muster, mis heegeldades kena kohev ja paks paistis, mõtlesime, et teeme proovi. Heegeldanud-kudunud oleme mõlemad juba pikki aastaid, seega valisime hoolikalt sobivad villasegused lõngad välja ja heegeldasime mõlemad ühe tekikese valmis.

Suurus sai paras, värvid sobisid ja olime ise oma üllitiste üle täitsa uhked. Aga eks oma laps ole ikka kõige armsam ja teatavasti kehtib see ka loome- või käsitöö osas 😀 Nii me siis kaalusime ja vaagisime, kas minna seda teed või mitte. Mida rohkem inimesi aga meie tekikesi nägi ja tööd kiitis, seda enam sigines ka meis endis usk teki väärtusesse. Peale esimeste karpide kohta tulnud tagasisidet ei olnud enam kahtlustki – meie beebitekid olid igati kõlbulikuks tunnistatud!

Kuna suurenevate tellimismahtude korral muutus igasse karpi teki heegeldamine üsna varsti keeruliseks ja meie sõbrad Bredenist olid samuti beebiteki mõtteid mõlgutamas, leiab nüüd katsikukarpidest mõnusast puuvillast kolme tooni elevandimustrilisi tekke. Et aga kõigile sikk-sakk teki soovijatele vastu tulla, on tekid meie e-poes nüüd eraldi müügil. Kellel lastetoas või vankris veel paras kogus värvi, kohevust ja soojust puudu, minge piiluge meie e-poodi 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga